PENNY Jevíčko

  Lokalita.
  Prostředí.
  Řešení.

  V roce 2009 jsme inicializovali jednání o příležitosti spočívající ve výstavbě čtyř provozoven PENNY MARKET přímo s jejich mateřskou společností REWE GROUP.
  Projekty jsme startovali v různé fázi rozpracovanosti a abychom dodrželi veškeré smluvní termíny, museli jsme místy vynaložit extrémní úsilí, jehož výsledkem ale bylo postupné otevření všech čtyřech prodejen v období 2011 - 2012.
  Konkrétně se jednalo o prodejnu v Jevíčku a dále ve Votici, v Tachově a ve Strážnici. Protože se jednalo o realizaci projektů napříč celou republikou, byla jejich koordinace opravdovou výzvou. Vše se přesto podařilo a prodejny dnes skvěle prosperují. Poděkování zde patří především obchodnímu zastoupení PENNY MARKET a REWE GROUP za profesionální spolupráci.
  Po celé republice. Od A-Z

  Nájemce.
  Financování.
  Strategie.

  Společnost PENNY MARKET je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE International AG, který je jednou z největších světových obchodních společností. V České republice je více než 350 prodejen Penny Market. Společnost ZEMAN maso-uzeniny, a. s. je specializovaná síť maloobchodních prodejen, která aktuálně provozuje více než 115 prodejen téměř po celé České republice a dále expanduje.

  K financování tohoto investičního záměru jsme v prvotní fázi použili leasing nemovitostí, který nám poskytla společnost IMPULS-LEASING-AUSTRIA ze skupiny RAIFFEISEN LANDESBANKOBEROSTERREICH, kterou posléze nahradilo klasické úvěrové financování poskytnuté spořitelním družstvem ARTESA.

  Strategickým exitovým partnerem se v druhé polovině roku 2017 stal investiční fond NOVA REAL ESTATE, do jehož portfolia byl tento nájemní objekt včetně dlouhodobé nájemní smlouvy úspěšně převeden.